Herbata konopna – właściwości

Herbata CBD- właściwości zdrowotne

Co do tematu marihuany nadal społeczeństwo ma sporo wątpliwości i rodzi on sporo kontrowersji. Nie da się ukryć jednak, że jej walory medyczne są nieocenione, zwłaszcza konopie medyczne niezawierające substancji psychoaktywnych – bo właśnie z takich odmian pochodzi herbata konopna CBD, sprzedawana w sklepach zielarskich całkowicie legalnie.Herbata ta jest źródłem wielu witamin i mikroelementów, takich jak witaminy A i E, żelazo, fosfor, magnez, wapń i cynk, oraz białka. Jest niezastąpiona w stanach wyczerpania organizmu, bezsenności, migrenach, czy przewlekłym zmęczeniu. Wpływa korzystnie na organizm w chorobach wątroby i układu oddechowego. Kobiety na pewno ucieszy też wiadomość, że łagodzi ona bóle miesiączkowe.

Podwyższa też odporność, więc skuteczna jest też w przeziębieniach i grypie. Kwasy omega-3 i omega-6 zapobiegają chorobie Alzheimera, wspomagają pamięć i ogólna pracę układu nerwowego. Ceniona jest też za walory smakowe, dobrze komponujące się z innymi ziołami i miodem. THC, substancja psychoaktywna zawarta w marihuanie, od dawna znana jest jako substancja zapobiegająca epilepsji – w konopiach medycznych znajduje się CBD, jej niepsychoaktywny izomer, równie skuteczny w walce z atakami padaczkowymi.

Herbata konopna jest też łatwa do zaparzenia – wystarczy ok. 2g suszu zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą, i napar jest gotowy do picia. Można go spożywać zarówno na zimno – idealny na gorące dni – jak i na ciepło. Herbata jest też przystępna w cenie. Najłatwiej dostać ją w sklepach internetowych lub sklepach zielarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *