Kominek sposobem na tańsze ogrzewanie

materiały ogniotrwałe

Centralne ogrzewanie gazowe w domach bardzo obciąża nasz budżet. Szukamy zatem oszczędności. Wiele osób decyduje się na dodatkowe źródło ogrzewania w postaci kominka. Kominek daje bardzo przyjemne ciepło, a dodatkowo nadaje przyjemnego charakteru salonowi. Wiele osób marzy o zimowych wieczorach spędzonych przy kominku.

Co z kominem?

Decydując się na kominek pierwszą sprawą nad jaką trzeba się zastanowić jest to czy posiadamy wolny przewód kominowy, aby podłączyć do niego kominek. Jeśli jest komin, to należ wezwać kominiarza, aby ocenił czy stan techniczny przewodu jest dobry. Przedstawmy kominiarzowi plan na jaki piec się decydujemy, aby był w stanie stwierdzić czy komin jest odpowiedni.

Rodzaje kominów

Sprawa trochę się komplikuje, jeśli nie posiadamy odpowiedniego komina. Ale wszystko jest do zrobienia. Możemy zdecydować się na gotowy komin ze stali kwasoodpornej lub murowany. Stalowy komin może trochę nieestetycznie wyglądać na zewnątrz budynku, ale jest to szybkie rozwiązanie. Natomiast dostępne na rynku materiały ogniotrwałe i zaprawa ognioodporna pozwolą na wybudowanie komina, który pięknie wkomponuje się w elewacje naszego budynku.

Rodzaje kominków

Wybór jest ogromny, możemy kupić gotowe kominki do zabudowy. Kolejną propozycja są piece potocznie zwane kozami. Są to gotowe wolnostojące kominku z blachy technicznej lub żeliwa. Ostatnio również pojawiła się opcja kozy obudowanej kaflami, co bardzo stylowo wygląda i ozdobi nie jedno pomieszczenie. Można też kupić sam wkład kominkowy i wykorzystując materiały ogniotrwałe samemu go zabudować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *