Pyszna – krakowska kuchnia włoska

restauracja włoska Kraków

Trudno znaleźć osobę, która nie lubi włoskiej kuchni! Przecież znajduje się w niej wszystko to, co kocha się najbardziej, czyli makarony, świeże warzywa i super cienkie i wilgotne pizze, które podbiły cały świat swoim niepowtarzalnym smakiem.

Oczywiście kuchnia włoska najlepiej smakuje właśnie we Włoszech, ale skoro póki co nie ma możliwości, aby spróbować jej właśnie tam, to restauracja włoska będzie doskonałym wyborem. Oczywiście najpierw warto przejrzeć wszystkie restauracje, aby mieć odpowiednie rozeznanie, co do tego, która z nich będzie najlepsza. Warto kierować się opiniami oraz fotografiami zamieszczanymi w internecie. Dzięki temu łatwiej będzie się zdecydować, jeszcze przed osobistym odwiedzeniem tego miejsca.

Warto stawiać na restauracje włoskie, które zatrudniają kucharzy prosto z Włoch. Tylko w takim przypadku mamy całkowitą pewność, że jedzenie naprawdę będzie przygotowane według włoskich standardów. Nie warto dawać naciągać się na byle co. Prawdziwą włoską kuchnię można poznać już chociażby po sposobie gniecenia ciasta na pizzę, czy po tym, że produkty zawsze są świeże, aromatyczne i pachnące. Jeśli kucharz we włoskiej restauracji używa bazylii z opakowania, mamy już pewność, że nie będzie to zbyt dobra kuchnia i takie miejsce lepiej omijać szerokim łukiem. Warto wybierać miejsca, które są rekomendowane przez odwiedzających je Włochów. Warto zobaczyć także co dane miejsce ma w karcie, ponieważ bardzo często restauracje włoskie za granicą, oferują całkowicie niewłoskie jedzenie.

Zobacz też: Restauracje Kraków | Dapietro.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *