Samodzielne projektowanie sukienki ślubnej

panna młoda

Jeśli nigdy wcześniej nie tworzyłyśmy samodzielnie żadnych ubrań, zapewne wydaje się nam, że w żadnym wypadku nie poradziłybyśmy sobie z zaprojektowaniem własnej sukni ślubnej. Zlecamy zatem to zadanie profesjonalnej krawcowej albo decydujemy się na gotowe rozwiązanie. Przeglądamy występujące w licznych sklepach suknie ślubne i wybieramy spośród nich coś takiego, w czym ewentualnie mogłybyśmy się pokazać na swojej uroczystości.

Nie jesteśmy jednak w stu procentach zadowolone ze swojego wyboru, bo wciąż w swojej głowie mamy wizję sukienki perfekcyjnej, jakiej nie potrafimy odnaleźć nigdzie indziej. Możemy ją jednak samodzielnie dla siebie zaprojektować. Jesteśmy w stanie to zrobić – nawet jeśli nasz talent krawiecki ogranicza się do umiejętności przyszycia guzika.

Nikt nie każe nam przecież od razu pracować z maszyną do szycia. My mamy jedynie przygotować prowizoryczny projekt sukienki, a całą resztą zajmie się za nas krawcowa z prawdziwego zdarzenia. Potraktujmy to całe projektowanie sukien ślubnych jak sposób na świetną zabawę. Powróćmy do tych swoich marzeń z dzieciństwa, przyjrzyjmy się im raz jeszcze i zastanówmy się, czego rzeczywiście pragnęłyśmy w tych bardzo dawnych czasach. Prawdopodobnie w naszych myślach od razu ukaże się ta sama sukienka, o której opowiadałyśmy swoim koleżankom w szkole czy przedszkolu. Przenieśmy szybko swoją wizję na papier, by o niczym nie zapomnieć, a następnie dopracujmy różnorodne szczegóły. Wykreowany w ten sposób projekt możemy zabrać do najbliższej pracowni krawieckiej. Pokażmy go krawcowej i czekajmy, aż stworzy ona z niego coś wspaniałego. I tak powstaje projekt sukni ślubnej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *