Zalety oświetlenia LED

żarówki led

Żarówki i lampy LED stanowią zamiennik dla zwykłych żarówek. Są coraz częściej stosowane przez użytkowników. Obecne w elektronice są już kilkadziesiąt lat, jednak dopiero wynalezienie diod o dużej mocy przyczyniło się do ich popularyzacji. Można przez to powiedzieć, że oświetlenie LED pojawiło się w domach dosyć niedawno.

Ściemniacz LED pozwala na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej płynącej z oświetlenia LED. Ściemniacz ten można używać tylko do specjalnego oświetlenia LED, który nadaje się do regulacji. Informacja o możliwości regulacji energooszczędnego źródła światła zawsze znajduje się na opakowaniu.

Zalety oświetlenia LED to przede wszystkim wysoka efektywność. Diody LED pobierają nawet 90% mniej energii niż klasyczne żarówki. Kolejnym argumentem ”za” jest długi czas pracy. Jedna żarówka LED może świecić od 15000 do 30000 godzin. W tym czasie zużylibyśmy od 15 do 30 zwykłych żarówek. Być może dla niektórych ludzi ważne jest, aby światło zapalało się i zgaszało w momencie naciśnięcia na włącznik-wyłącznik. W przypadku żarówek LED następuje to natychmiastowo. Natomiast na tradycyjne żarówki na tę czynność potrzebują czasami nawet kilku sekund. Inną zaletą może być także szeroka gama kolorów, a także bardzo niska temperatura pracy.

Nie sposób nie wspomnieć o sprawach ekologicznych. Diody LED nie posiadają rtęci i innych szkodliwych dla środowiska substancji. Poza tym wspomniana wyżej energooszczędność ogranicza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Wszystkie zalety sprawiają, że do mieszkania warto kupić oświetlenie LED i cieszyć się pięknym światłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *